Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie firmy a ekspansja na rynki zagraniczne

15 października 2024 | Biznes | Justyna Bogołębska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Rosnący poziom zainteresowania wejściem na nowe rynki świadczy o dojrzałości polskich przedsiębiorstw w podejmowaniu odważnych decyzji dotyczących ich dalszego rozwoju.

Polska jest jednym z ważnych eksporterów w Europie Środkowo-Wschodniej i kluczowym partnerem handlowym dla wielu krajów na całym świecie. Kraje docelowe eksportu z Polski to kraje Unii Europejskiej, w szczególności Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Włochy. Polska utrzymuje również znaczące relacje handlowe z krajami spoza UE, takimi jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Wielka Brytania. Eksport odgrywa ważną rolę w polskiej gospodarce, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego.

Rozwój polskich spółek na rynkach międzynarodowych zależy od wielu czynników, takich jak sektor, w którym działają, strategia rozwoju, konkurencyjność, innowacyjność, jakość produktów lub usług, zdolność do dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych oraz efektywność zarządzania. Proces rozwoju i ekspansji nie byłby możliwy bez procesu globalizacji, który zachodzi w gospodarkach na całym świecie.

Internacjonalizacja

Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na wejście na rynki międzynarodowe, utożsamiają internacjonalizację ze strategią rozwoju, której celem jest osiągnięcie przewagi konkurencyjnej poprzez ekspansję na nowe rynki, zdobycie nowych klientów, dywersyfikację ryzyka i zwiększenie skali działalności. Podjęcie decyzji o internacjonalizacji powinno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13002

Wydanie: 13002

Spis treści
Zamów abonament